Uczeń szkoły na Blichu w gronie najlepszych logistyków w kraju

22.04.2016 22:55

Robert Kubiak uczeń II klasy TLG jest finalistą VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Droga do finału była długa, a znalezienie się w grupie finalistów jest wielkim sukcesem.

VIII edycja olimpiady wiodła tradycyjnie przez trzy etapy. Pierwszy – szkolny, w którym wystartowało 7127 uczniów odbył się w październiku 2015 roku w 294 szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 588 uczniów. Po okręgowych eliminacjach, w marcowym finale znalazło się 58 najlepszych. W tym gronie z pięćdziesiątą lokatą znalazł się Robert. Warto podkreślić, że Robert jest uczniem drugiej klasy i uczestniczył w konkursie po raz pierwszy, a olimpiada obejmuje całą podstawę programową dla zawodu technik logistyk. Uczeń jako finalista jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego i otrzymał cenne nagrody rzeczowe od sponsorów olimpiady.

Magdalena Piechowska - Malińska