"Wiosna na Blichu, czyli nowe rośliny ozdobne wokół szkoły"

24.04.2016 20:05

W kwietniu 2016 r. trwają na Blichu prace polegające na sadzeniu krzewów ozdobnych wykonywane przez uczniów z klas technikum kształcącego w zawodach: I technik agrobiznesu oraz II technik agrobiznesu i technik mechanizacji rolnictwa oraz klasy I technik logistyk.

W Kwiaciarskim Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa - Nowy Dwór Sp. z o. o. pracownicy szkoły p. Magdalena Dąbrowska i p. Krzysztof Łukasik zakupili na początku miesiąca 92 rośliny: jałowce, tuje różnych form, cisy, cyprysy i cyprysiki, sosnę, perukowiec i jodłę. Wydatek wynoszący 997 zł był sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Łowiczu.

Miejsca nasadzeń zaprojektowano dzięki zaangażowaniu i współpracy Dyrektor szkoły Marii Laski i Krzysztofa Łukasika oraz niektórych nauczycieli i pracowników administracji: Anny Kowalskiej, Elżbiety Wojtyny, Małgorzaty Kosiorek, Ireny Chorążki, Katarzyny Mańkowskiej, Adama Kaczmarczyka, Magdaleny Dąbrowskiej.

Teren wokół naszej szkoły już jest pełen zieleni, która tworzy niepowtarzalny klimat, w którym bardzo przyjemnie jest zarówno uczyć się jak i odpoczywać. Bieżące prace pielęgnacyjne są wykraczające poza program nauczania technikum na Blichu, ale młodzież bardzo chętnie poszerzyła swoje umiejętności w tym kierunku. Efekty pracy uczniów będą cieszyły wiele następnych pokoleń osób kształconych w przyszłości w naszej szkole.

Elżbieta Wojtyna