We współczesnym świecie istnieje potrzeba produkcji dobrej i zdrowej żywności, którą mogą zagwarantować profesjonalne gospodarstwa rolne osiągające jednocześnie duże dochody!
- Przy rekrutacji do klas pierwszych brane są pod uwagę oceny
z następujących przedmiotów: język polski, język anielski, biologia, matematyka.
- Uczeń w czasie trwania nauki zdobywa wszechstronną wiedzę z przedmiotów:
- ogólnych, w tym w zakresie rozszerzonym: matematyka
- zawodowych z zakresu: produkcji roślinnej i zwierzęcej, obsługa środków technicznych stosowanych w rolnictwie, prowadzenie działalności gospodarczej w agrobiznesie, planowanie przetwórstwa żywności, prowadzenie rachunkowości i rozliczeń podatkowych przedsiębiorstwa w agrobiznesie.
3. Uczeń zdobywa doświadczenie zawodowe. Odbywa praktykę w firmach branży rolno – spożywczej w kraju, istnieje również możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne np. do Niemiec. Bierze udział także w różnych projektach, kształtując swoje umiejętności komunikacyjne, organizacyjne i techniczne.
4. Absolwent przystępuje do matury, a w czasie trwania nauki zdaje egzaminy potwierdzające kwalifikacje w dwóch zawodach:
- rolnik - Prowadzenie produkcji rolniczej
- technik agrobiznesu - Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
Ukończenie szkoły daje absolwentowi uprawnienia rolnicze!
5. Nauka może być kontynuowana na studiach dziennych i zaocznych na kierunkach związanych z ekonomią i rolnictwem, na które laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych mają wstęp wolny.
6. Absolwent technikum agrobiznesu może podjąć pracę:
- we wszystkich podmiotach gospodarczych bez względu na ich formę organizacyjną czy własnościową, także w bankach i jednostkach budżetowych
- na wszystkich stanowiskach pracy w działach ekonomicznych, finansowo -księgowych, zaopatrzenia i zbytu, kadrowych, samorządowych i innych związanych z przepływem informacji
- może profesjonalnie prowadzić gospodarstwo rolne i pomnażać swój majątek.
Jeżeli masz zainteresowania ekonomiczne i rolnicze przyjdź na Blich!
|