technik informatyk

Kształcenie  technika informatyka w naszym Technikum nr 2 odbywa się w systemie modułowym i trwa cztery lata, absolwent przystępuje do matury i po zdaniu egzaminów zawodowych z trzech kwalifikacji E.12, E.13 i E.14 uzyskuje tytuł technika informatyka.

1. Uczniowie w czasie trwania nauki dzięki odpowiedniemu programowi nauczania i wykwalifikowanej kadrze zdobywają wszechstronną wiedzę z przedmiotów:

• ogólnych: w tym w zakresie rozszerzonym matematyka i informatyka,
  • zawodowych: przygotowanie stanowiska komputerowego do pracy, naprawa komputera osobistego, użytkowanie urządzeń zewnętrznych komputera osobistego, projektowanie sieci komputerowych, tworzenie stron i aplikacji internetowych, tworzenie baz danych.

2. W czasie trwania nauki uczniowie odbywają praktyki w zakładach związanych z technologią informatyczną np.:

• w instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem i wykorzystywaniem oprogramowania komputerowego,
  • prowadzących serwis i sprzedaż sprzętu komputerowego,
  • zajmujących się grafiką komputerową,
  • zajmujących się sieciami komputerowymi.

3. W wyniku kształcenia uczeń uzyskuje ogólną wiedzę z zakresu informatyki, poznaje zasady funkcjonowania sprzętu komputerowego i oprogramowania, potrafi projektować bazy danych, poznaje metody i języki programowania, zna środowisko wielu systemów operacyjnych, w tym sieciowych, potrafi rozwiązywać problemy związane z funkcjonowaniem komputera.

4. Nauka może być kontynuowana na studiach dziennych, zaocznych i wieczorowych na kierunkach technicznych.

5. Technik  informatyk to obecnie bardzo atrakcyjny zawód, poszukiwany przez pracodawców. Absolwent może podjąć pracę we wszystkich gałęziach gospodarki, na stanowiskach związanych z zastosowaniem informatyki np:.

• programista stron internetowych i aplikacji internetowych,
  • programista języków obiektowych,
  • administrator sieci komputerowych,
  • grafik komputerowy,

Absolwenci są przygotowywani do uruchomienia, zorganizowania i prowadzenia własnej firmy usługowej!

Od 2016 roku patronat nad klasami informatycznymi oraz Szkolnym Kołem Robotyki - Robotomaniacy z Blichu sprawuje Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

• Informatyka
  • Język angielski