Szkoła na Blichu zmienia się dla uczniów.

21.04.2021 12:36

Uczniowie i nauczyciele blichowskiej szkoły z niecierpliwością czekają na powrót do stacjonarnego nauczania. Sale lekcyjne są puste, ale to nie znaczy, że w szkole nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Trwają intensywne prace nad przygotowaniem nowych pracowni, wyposażanie ich w nowoczesny sprzęt, park maszynowy, meble. Remonty, zakupy, nowinki techniczne dotyczą każdego kierunku kształcenia w naszej szkole; są pomocne w nauczaniu przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących.

W nadchodzącym roku szkolnym na uczniów czekać będą nowe pracownie języka angielskiego i niemieckiego, matematyczna i geograficzna. Do praktycznej nauki przedmiotów zawodowych przygotowywana jest nowa pracownia logistyczna, przetwórstwa spożywczego, pracownia obsługi klienta oraz usytuowana na zewnątrz altana do prowadzenia zajęć terenowych z edukacji ekologicznej i przyrodniczej (eko zakątek). Uczniowie będą mogli również korzystać z nowej siłowni wewnętrznej.

Do istniejących klas i pracowni zakupiono wiele ciekawych pomocy dydaktycznych. Tablice interaktywne, laptopy i rzutniki, dron, drukarki 3D, okulary VR, sprzęt dla rolnictwa precyzyjnego, opryskiwacz, wyposażenie kuchni molekularnej to przykładowe nowości bazy dydaktycznej szkoły na Blichu.

Do tak przygotowanej i odnowionej szkoły zapraszamy absolwentów szkół podstawowych, którzy mogą wybrać następujące kierunki kształcenia:

  • technik agrobiznesu,
  • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,
  • technik informatyk,
  • technik programista,
  • technik logistyk,
  • technik żywienia i usług gastronomicznych,
  • technik technologii żywności,
  • technik inżynierii środowiska i melioracji.

W szkole branżowej pierwszego stopnia prowadzony jest nabór na kierunek

  • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Kierunki: technik agrobiznesu, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych dają absolwentom uprawnienia rolnicze. To ważna informacja dla tych, którzy przyszłość zawodową łączą z prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego.

Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie internetowej pod adresem http://www.zsp2lowicz.pl/ oraz na facebooku ZSP nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.

 

Anna Golędzinowska-Lebioda

Pliki do pobrania: